FITNESS DAY INCHEBA 2013

2013-01-26-fitness-day-incheba-2013V sobotu 26. 1. 2013 prebehol avizovaný FITNESS DAY INCHEBA 2013, čo bol niekoľkohodinový sprievodný program veľtrhu WELLNESS a FITNESS v Bratislave. Tento program zabezpečovali pod vedením Mgr. Pavla Ferenca členovia českej, slovenskej a maďarskej organizácie naturálnych športovcov, združenia v rámci medzinárodnej organizácie INBA Europe.

Hoci sa jednalo o termín, ktorý je úplne mimo súťažnú sezónu, podarilo sa v rámci programu predviesť aj krátku ukážkovú súťaž fitness modeliek, ktorá vytvorila v kombinácii s množstvom prítomných osobností naturálnej kulturistiky a až nečakane vysokým diváckym záujmom doteraz jedinečnú propagáciu čistého športu na akciu podobného druhu.

Na pódiu sa postupne predstavili zástupcovia najrôznejších športových odvetví, počítajúc „armwrestlery“, ktorí všetkým prítomným dokonale priblížili súboje v pretláčaní paží, cez množstvo detských fitness aktivít, funkčných tréningov až po špičkové exhibičné vystúpenie majstrov sveta vo fitness, Lenky Červenej a Jana Páleníčka, ktorí sú členmi Fitness AVE Přerov, najúspešnejšieho ČSNS klubu naturálnej kulturistiky a fitness v roku 2012.

Okrem týchto dvoch majstrov sveta z ČR sa tu zišla takmer kompletná špička slovenskej federácie SANK, mená ako Katka Tomášová, Iveta Hauserová, Peter Winkler, Michaela Sethalerová, Monika Kováčová, Andrea Molnárová či Peter Kováč hovoria samé za seba, ale v hľadisku sme mohli vidieť mnoho ďalších, najmä českých osobností naturálneho športu. Väčšinu týchto vynikajúcich športovcov si vytiahol tradične vynikajúci moderátor Roman Wróbel na pódium, takže diváci neprišli ani o informácie, týkajúce sa najbližších plánov každého z nich. Takmer za samozrejmosť sme považovali aj to, že sa tu stretli prezidenti všetkých troch spriaznených naturálnych organizácií, teda ČSNS, SANK a INBA Hungary.

2013-01-26-fitness-day-incheba-2013-1.jpg   2013-01-26-fitness-day-incheba-2013-3.jpg