Vážení pretekári

Milióny ľudí po celom svete sa venujú zdravému životnému štýlu. Niekoľko sto tisíc z nich sa venuje naturálnej kulturistike a fitness. Naturálna Kulturistika je individuálny šport, dlhé hodiny tréningov, elaborovaná strava, vyčerpávajúce súťaže. Výsledkom je často naozaj len kúsok kovu – medaila. Ale len 179 vybraných súťažiacich z 20 krajín sveta v 22 kategóriách sa zúčastnilo majstrovstiev sveta v naturálnej kulturistike a fitness v Nitre. Nesmierna pozitívna sila veľkej rodiny naturálnych kulturistov z celého sveta ukázala zdravý šport, krásu tela a sprítomnila ideály starej Sparty.

Slovenská asociácia naturálnej kulturistiky sa cíti poctená touto jedinečnou príležitosťou, ktorú dostala od prezidenta INBA, Denny Kakosa.
Vážení pretekári, dovoľte, aby som Vám touto cestou poďakoval za vaše úsilie a prítomnosť na tomto jedinečnom podujatí. Veľmi si vážime možnosť privítať Vás, spolupracovať s Vami a tešíme sa na ďalšie stretnutia.

Aj keď leto je v plnom prúde viem, že mnohí z Vás už myslia na jesenné súťaže a čas na prípravu je krátky preto Vám dávam do pozornosti kalendár jesenných súťaži, kde vyvrcholením je naturálna Olympia v San Diegu. USA. Tí .ktorý ste sa rozhodli z tejto ponuky vybrať držím palce.

Prezident SANK Viliam Rigo