Barbora Čupková

Meno: Barbora Čupková
Vek: 19
Súťažná kategória: Šport model
Športový klub: Fitness centrum Ján Berdy
Tréner: Andrej Zúbek

 

Dosiahnuté úspechy:
2.miesto European Natural Bodybuilding and Fitness Championship – Šamorín 2016
1.miesto Grand Prix Slovakia – Nové Zámky 2016
4.miesto Medzinárodné MSR v naturálnej kulturistike a fitness – Kolárovo 2016

Prečo kulturistika a fitnes, aké boli tvoje začiatky?
Pôvodne som sa venovala plávaniu. So súťažným plávaním som skončila kvôli problémom s ramenom a následne som musela podstúpiť operáciu ramena.
Plávanie mi chýbalo a hľadala som nejakú inú aktivitu, ktorej by som sa venovala. Chodila som cvičiť do posilňovne a postupne som zisťovala, že toto by mohlo byť to pravé. A tak postupne čas strávený na plavárni vystriedal čas strávený vo fitnes centre. Cvičenie vo fitnes centre ma tak pohltilo, že som mu začala venovať čoraz viac a viac času.

Čo považuješ doposiaľ za svoj najväčší športový úspech?
Jednoznačne mojím najväčším úspechom je 2.miesto na ME v Šamoríne. Tomuto úspechu predchádzala kvalifikačná súťaž Grand Prix Slovakia v Nových Zámkoch, kde som sa umiestnila na 1.mieste.

Je ešte niečo čo by si chcel/a dosiahnuť v kulturistike a fitnes?
Samozrejme že áno, každý športovec má svoj cieľ, ktorý ho motivuje tak ako v príprave, tak aj k dosiahnutiu lepších a lepších výsledkov. A mojím cieľom je vyhrať ME a MS a rada by som sa presadila medzi profesionálmi.

Prezraď nám ako plánuješ prípravu na súťaže a či sa odlišuje mimo súťažné obdobie od toho súťažného.
Samozrejme, že súťažne a mimosúťažné obdobie sa od seba líšia , a to nielen v tréningu, a to v objeme tréningových jednotiek, ale takisto v stravovaní, v množstve prijímaných kalórií. Príprava na súťaž začína približne 3 mesiace pred termínom súťaže. Toto obdobie však závisí od aktuálnej situácie tj. posúdenia mojej formy a môjho metabolizmu. Jednoducho povedané musím poznať samú seba.

Máš svoj vzor medzi naturálnymi športovcami?
Medzi naturálnymi športovcami v prvom rade obdivujem p. Petra Winklera, viete ako sa hovorí , ťažko je zvíťaziť ale ešte ťažšie udržať sa na vrchole.
No a mojím vzorom medzi športovcami všeobecne je moja sestra Nicol, ktorej sa v športe podarilo splniť si svoj detský sen, a v súčasnosti je profesionálnou hokejistkou v ruskej ženskej KHL.