Barbora Fašungová

Meno: Barbora Fašungová
Vek: 31
Súťažná kategória: Fitness figura
Športový klub: Briela Natural sport klub
Tréner: Jozef Greguš

 

Dosiahnuté úspechy:
5. miesto – Prom-in & Fitness Institut Natural cup 2016 Brno
2 .miesto – Grand Prix Slovakia Nové Zámky
7. miesto – European Natural Bodybuilding and Fitness Championship

Prečo kulturistika a fitnes, aké boli tvoje začiatky?
Cvičiť som začala asi tak 3 roky dozadu, aby som nebola najslabšia na hodinách thajského boxu a začalo ma to baviť viac, ako samotný box. Teraz si svoj život bez gymu neviem predstavit. Veľmi ma baví sledovať sama na sebe, ako sa krok za krokom môže človek zlepšovať- Je to dôkaz toho, že ak človek naozaj niečo veľmi chce, tak sa to skrátka dá.

Čo považujes doposial za svoj naväčší športový úspech?
Zatial je pre mna najhodnotnejší úspech samotný výstup na pódium, absolvovanie náročnej prípravy a všetkého, čo s tým súvisi. Miesta na stupienkoch víťazov sú “len” bonus. Ak by som ale mala vybrať, je to druhé miesto na Grand Prix v Nových Zámkoch, bola som veľmi spokojná s formou. Zároveň ma táto súťaž posunula na medzinárodnú súťaž (European Natural Bodybuilding and Fitness Championship), čo bola taktiež úžasná a veľmi hodnotná skúsenosť.

Je ešte niečo čo by si chcel/a dosiahnuť v kulturistike a fitnes?
Samozrejme, dotiahnuť slabiny a lepšie odprezentovať najlepšiu možnu formu, a ak to bude ocenené umiestnením, budem určite veľmi rada.

Prezraď nám ako plánuješ prípravu na súťaže a či sa odlišuje mimo súťažne obdobie od toho súťažneho.
Plánujem sa zúčastniť jesenných súťaží pre rok 2017, čo znamená, že momentálne mám off season, kedy sa stravujem “voľne” ale v rámci normy a pred súťažou nabehnem na vlny. Fitko navšťevujem rovnako často, ako v čase prípravy, ale tréningy si zostavujem sama, snažím sa posúvať hranice a zvyšovať váhy. Čím však ale budú termíny súťaži bližšie, začnem trénovať s mojim trénerom, aby sme spolu vypilovali formu.

Máš svoj vzor medzi naturalnymi športovcami?
Medzi ludi, ktorými sa rozhodne nechám inšpirovať patrí určite napr. Iveta Hauserová, a “nemenovite” sa snažím inšpirovať skúsenejšími športovcami, či už v mojej kategórii alebo aj mimo nej.