Cyntia Manon Bencsics

Meno: Cyntia Manon Bencsics
Vek: 22
Súťažná kategória: Sport model
Športový klub: BRIELA – Natural Sport Klub
Tréner: Miloš Šnajdr

 

Dosiahnuté úspechy:

1. miesto Prom-in & Fitness Institut Natural cup Brno 2016
1. miesto Grand Prix Slovakia Nové Zámky 2016
1. miesto European Natural Bb and Fitness Championship Šamorín 2016

Prečo kulturistika a fitnes, aké boli tvoje začiatky?
Celý život som športovala (atletika,volejbal), približne pred 4 rokmi som sa zoznámila s činkami a veľmi som si ich obľúbila. Kulturistiku mám preto rada, lebo som mala úspechy, ktoré som dosiahla svedomitou prácou a vytrvalosťou. Mala som viditeľné výsledky, ktoré sa odrážali na mojom tele. Od kamarátov som dostala veľa podpory k súťaženiu. Bola som plná energie a  čakala som na príležitosť kedy môžem vyskúšať súťaženie. Prešla som na iný životný štýl, čo vôbec neľutujem, lebo som si ho veľmi obľúbila a teraz cítim, ako by som sa pre to narodila.

Čo považujes doposial za svoj naväčší športový úspech?
Pre mňa je úspechom každá jedna súťažná príprava, pritom súťažiací zdolajú svoje hranice . Nie len fyzicky ale aj mentálne. Každý kto sa pripravuje na súťaže by chcel vyhrať, preto považujem doposiaľ najväčší úspech krásné 1. miesto na európskom šampionáte 2016.

Je ešte niečo čo by si chcel/a dosiahnuť v kulturistike a fitnes?
Mám viac plánov a jeden z nich je prípraviť sa na majstrovstva sveta, na ktoré už trénujem, poctivo a svedomito cvičím. Ale mojim najväčším snom je zúčastniť sa na olympiáde.

Prezraď nám ako plánuješ prípravu na súťaže a či sa odlišuje mimo súťažne obdobie od toho súťažneho.
Moja príprava na súťaž spočíva v pravidelnosti:v oblasti trénovania, cvičenia a aj v diete.Všetko svedomito dodržujem, nehľadám žiadne výhovorky, snažím si splniť môj cieľ. Keď mám off season, snažím sa aj vtedy zdravo žiť, ale som trošku uvolnenejšia. Cvičím aj vtedy vela ale som nabitá väčšou energiou. Podľa mňa v každom športe je najdôležitejšia pokora, bez toho to nejde,bez toho sa to nedá.

Máš svoj vzor medzi naturalnymi športovcami?
Pravdupovediac ja som nikdy nemala žiadny vzor. Som ten tip človeka, ktorý sa nechce podobať na iného, ale chcem zostať sama sebou. Ale na druhej strane mám veľa súťažiacich-natural žien a mužov, ktorích veľmi uctievam a mám rada. Veľmi si vážim môjho trénera aj ako človeka aj ako športovca. Jeho odhodlanie a postoj k športu je príkladný, je to veľmi dôležité mať niekoho vedľa seba kto ťa stále podporuje a motivuje.