Dominika Borsuková

Meno: Dominika Borsuková
Vek: 23
Súťažná kategória: Šport model
Športový klub: ŠK LifeGym
Tréner: bez trénera

 

Dosiahnuté úspechy:
Grand Prix NZ (15.10.2016) – 5.miesto

Prečo kulturistika a fitnes, aké boli tvoje začiatky?
Pretože tu nerozhoduje talent, šťastie, náhoda ani kohézia so spoluhráčmi všetko je to o vlastnej tvrdej práci a nič nie je odpustené, každé porušenie pravidiel sa ukáže.

Začiatky (disciplíny) pochádzajú z roku 2008 späté s pravidelnými atletickými tréningami -> šprinty hlavne beh na 400m, neskôr poprepletané tréningami karate a boludrovaním na umelej stene, za krátko sa k tomu pridali (2010) občasné návštevy posilky, ktorých intenzita spočiatku mierne neskôr intenzívnejšie narastala. V roku 2012 s nástupom na FTVŠ (Trénerstvo – špecializácia: Atletika) sa opäť zintenzívnili atletické tréningy a posilkové mierne zredli. V lete roku 2013 nástupom na pozíciu trénerka Speedfitnessu a neskôr aj Pilatesu som opäť čoraz viac navštevovala posilku až kým som sa definitívne nestala závislou :). A v lete 2016 som sa rozhodla dať tomu celému akúsi oficiálnu formu, a tak som sa registrovala do SANKu.

Čo považujes doposial za svoj naväčší športový úspech?
Mám za sebou nejaké atletické, crossfitové a aj jednu trojbojársku súťaž,a už spomínanú jednu pódiovú, ale žiadnu z nich by som neoznačila najväčším športovým úspechom -> ten sa len chystá :D.

Je ešte niečo čo by si chcel/a  dosiahnuť v kulturistike a fitnes?
Chcem sa posúvať ďalej a byť od sezóny na sezónu lepšia, odolnejšia a odhodlanejšia pokračovať „smerom nahor“.

Prezraď nám ako plánuješ prípravu na súťaže a či sa odlišuje mimo súťažné obdobie od toho súťažného.
Keďže tých príprav za sebou príliš nemám, dosiaľ len jednu, tak som zatiaľ sama v štádiu hľadania ideálneho spôsobu prípravy formou „pokus – omyl“.

Máš svoj vzor medzi naturalnymi športovcami?
Vzor nemám.