Libuša Korímová

Meno: Libuša Korímová
Vek: 20
Súťažná kategória: fitness bikini
Športový klub: Briela natural sport klub
Tréner: Miloš Šnajdr

 

Dosiahnuté úspechy:
1.miesto Majstrovstvá Európy  2016
1.miesto Grand Prix Slovakia 2016
3.miesto Natural cup Brno 2016
2.miesto MSR 2016
3.miesto Media4rent natural cup 2016

Prečo kulturistika a fitnes, aké boli tvoje začiatky?
Športovaniu sa venujem od malinka. Venovala som sa karate, no zo zdravotných dôvodov som musela skončiť. Začala som teda cvičiť v posilňovni, len tak sama pre seba. Bavilo ma to a začala som sledovať rôzne fitnesky. Myšlienka podobať sa im a robiť doslova zázraky so svojím telom ma nadchla. Napadlo ma, že by som mohla súťažiť a tak som neváhala a oslovila Miloška. Od tej doby trénujem pod jeho vedením, začiatky boli ťažké,no každým jedným tréningom napredujem. Robím to, čo ma baví a napĺňa.

Libuša Korímová

Čo považujes doposial za svoj naväčší športový úspech?
Za svoj najväčší úspech doposiaľ považujem výhru na ME. Pár týždňov pred súťažou som ochorela a to s mojím telom spravilo veľký krok dozadu. Našťastie som sa z toho rýchlo dostala a forma sa mi vrátila.
Libuša Korímová

Je ešte niečo čo by si chcel/a dosiahnuť v kulturistike a fitnes?
Ako každý športovec, chcela by som sa postaviť na najvyšší stupienok na MS. Ďalším mojim snom je stať sa trénerkou a mať svojich zverencov.

Prezraď nám ako plánuješ prípravu na súťaže a či sa odlišuje mimo súťažné obdobie od toho súťažného.
Na súťaže sa pripravujem zodpovedne celú sezónu. Prísnejšia príprava začína 3 mesiace pred súťažou. Tu sa moj tréning zintenzívňuje a začína sa prihliadať na stravu. Nikdy prísne nemusím dietovať, lebo vďaka intenzívnym tréningom a stále vyváženej strave sa viem dostať do súťažnej formy i bez nej. Kardio zaraďujem do tréningu len sporadicky na jeho spestrenie.

Máš svoj vzor medzi naturalnymi športovcami?
Páči sa mi Silvia Karais