Linda Haas

Linda Haas

Meno: Linda Haas
Vek: 31
Súťažná kategória: Fitness Figure
Športový klub: ŠK Life Gym
Tréner: Lucia Kodadová

 

Dosiahnuté úspechy:
1. miesto Prom-in & Fitness Institut Natural cup Brno 2016
2. miesto Grand Prix Slovakia Nové Zámky 2016
2. miesto European Natural Bb and Fitness Championship Šamorín 2016

Prečo kulturistika a fitnes, aké boli tvoje začiatky?
Cvičeniu a fitnes som sa začala venovať z viacerých dôvodov – mala som určité zdravotné problémy, potrebovala som nejakú pravidelnú fyzickú aktivitu ako kompenzáciu k mojej práci a taktiež som sa necítila dobre vo svojom vlastnom tele, takže som to chcela zmeniť. Nebavilo ma však tráviť dlhé hodiny na bežiacom páse, takže som od začiatku preferovala skôr silový tréning a taktiež sa mi osobne vždy viac páčili svaly ako vychudnuté postavy.

Čo považujes doposial za svoj naväčší športový úspech?
Mám za sebou svoju prvú súťažnú sezónu, takže zatiaľ nie je veľmi čo hodnotiť, ale pre mňa osobne je asi úspechom účasť na každej jednej súťaži, pretože stáť na pódiu medzi ostatnými konkurentkami je vždy akýmsi vyvrcholením niekoľkomesačnej prípravy, do ktorej sa snažím investovať svoje maximum.

Je ešte niečo čo by si chcel/a dosiahnuť v kulturistike a fitnes?
V tomto smere nemám žiadne špecifické ciele čo sa týka konkrétnych súťaží alebo umiestnení, skôr sa snažím sústrediť na to, aby som sa zlepšovala a pracovala na svojich slabých stránkach tak, aby som raz mohla na pódiu odprezentovať tú najlepšiu verziu samej seba.

Linda Haas

Prezraď nám ako plánuješ prípravu na súťaže a či sa odlišuje mimo súťažne obdobie od toho súťažneho.
V mimosúťažnom období sa snažím dopriať svojmu telu oddych a všetko to, čo potom počas prípravy musím obmedziť, no a potom postupne podľa potreby upravujeme príjem jednotlivých makronutrientov a takisto intenzitu silových tréningov a kardia.

Linda Haas

Máš svoj vzor medzi naturalnymi športovcami?
Nemám žiadnu konkrétnu osobu, ktorej by som sa svojim výzorom alebo športovými výsledkami snažila priblížiť. Našťastie mi motivácia nikdy nechýbala a k cvičeniu sa nútiť nemusím, ale mojou inšpiráciou bola vždy moja trénerka Lucia, a to nielen čo sa týka fitness a kulturistiky, ale všeobecne obdivujem a vážim si jej prácu a skúsenosti a práve jej vďačím za to, že ma v tomto športe úspešne posúva ďalej.

Linda Haas