Natália Horváthová

Meno: Natália Horváthová
Vek: 20
Súťažná kategória: bikini fitness
Športový klub: Briela natural sport klub
Tréner: Miloš Šnajdr

 

Dosiahnuté úspechy:
1. miesto Grand Prix Slovakia 2016
3. miesto Grand Prix Slovakia 2016
4. miesto Majstrovstvá Európy 2016

Prečo kulturistika a fitnes, aké boli tvoje začiatky?
Ako 18 ročná začala som navštevovať fitness centrum 2x-3x týždenne, aby som si užitočne trávila svôj volný čas. Predtým som sa nevenovala k žiadnemu športu.
V marci minulého roka ma oslovil tréner Miloš Šnajdr, či by som mala záujem vyskúšať sa na súťaži a venovať sa fitnesu aktívnejšie. Od vtedy trénujeme spoločne.

Čo považujes doposial za svoj naväčší športový úspech?
Napriek tomu, že mám po sebe prvú sezónu a nemám veľa skúseností v súťažení, som hrdá na moje doteraz dosiahnuté výsledky. Za svoj najväčší úspech považujem 1. miesto v kategórii bikini fitness Grand Prix Slovakia a 4. miesto na ME.

Je ešte niečo čo by si chcel/a dosiahnuť v kulturistike a fitnes?
Moje doteraz dosiahnuté výsledky ma dostatočne motivujú k tomu, aby som sa naďalej venovala fitnesu a snažím sa urobiť všetko pre to, aby som bola lepšia. Myslím si, že nikdy nebudem spokojná so sebou a vždy nájdem nejakú slabinu, na čom budem chcieť pracovať.

Prezraď nám ako plánuješ prípravu na súťaže a či sa odlišuje mimo súťažné obdobie od toho súťažného.
Momentálne robím klasické silové tréningy 4x týždenne a mimo silových tréningov občas zvyknem robiť aj kardio tréningy. Vždy snažím sa aby môj jedálníček bol pestrý. Počas celého roka usilujem sa stravovať zdravo a racionálne, preto pred súťažnou sezónou nepotrebujem ani prísnú dietu.

Máš svoj vzor medzi naturalnymi športovcami?
Obdivujem viacerých naturalných športovcov, ale najviac sa mi páči Timea Trajtelova.