Richard Kmeť

Meno: Richard Kmeť
Vek: 27
Súťažná kategória: Mr. Physique
Športový klub: ŠK POWERFIT Bratislava

 

Dosiahnuté úspechy:
6. Miesto Natural Cup Bratislava 2016
7. Miesto Majstrovstvá Slovenska 2016
2. Miesto Grand prix Slovakia 2016
5. Miesto Majstrovstvá Európy Šamorín Bionix 2016

Prečo kulturistika a fitness, aké boli tvoje začiatky?
Kulturistike a bojovým športom som inklinoval už odmalička. Začínal som futbalom, ktorý ma držal do sedemnástich rokov. Po zranení kolena som musel mať ročnú prestávku od futbalu, tak som začal cvičiť. Na začiatku som vážil 65 kg pri výške 183 cm. K futbalu som sa ešte vrátil,ale už som našiel vášeň vo fitku. Popri fitku som sa venoval aj thajskému boxu cca 3 roky. Cvičeniu sa venujem dodnes s ešte väčšou motiváciou ako na začiatku.

Čo považujes doposial za svoj najväčší športový úspech?
Jeden z úspechov vo svojom športovom živote považujem majstrovský titul Slovenska za športový klub ŠK Slovan Bratislava. Takisto aj umiestnenie v jesenej sezóne 2016 2 a 5 miesto.

Je ešte niečo čo by si chcel/a dosiahnuť v kulturistike a fitnes?
Chcel by som hlavne motivovať ľudí k cvičeniu a by našli naozajstný benefit prečo sa vracať denno denne k činkám. Cieľ by bol určite aj získať majstrovský titul.

Prezraď nám ako plánuješ prípravu na súťaže a či sa odlišuje mimo súťažné obdobie od toho súťažného.
Pri tréningu sa stale držím veľkých váh. Plus začínam cviky zaraďovať do supersérií. Základ je ťažká váha pri vysokej intenzite a postupne prechádzam do supersérií. Strava musí byť na 100%. Veľmi dobre sa mi osvedčili sacharidové vlny.

Máš svoj vzor medzi naturalnymi športovcami?
Aaron Curtis. Ak je naozaj natural ☺