Viktória Hatráková

Meno: Viktória Hatráková
Vek: 17
Súťažná kategória: Bikini fitness do 163 cm do 23rokov
Športový klub: Briela
Tréner: Jozef Greguš

 

Dosiahnuté úspechy:
3. Miesto media4rent natural cup,
4. Miesto MSR Kolárovo

Prečo kulturistika a fitness, aké boli tvoje začiatky?
Začínala som s kamarátom ako 14 ročná v malej posilňovni na prevažne strojoch a hlavne cvikmi na brucho, lebo tehličky bolo to jedine čo ma zaujímalo. Stravu som nijako neriešila. Kedže som veľmi energetická osoba, potrebovala som si energiu niekde vybiť, a kedže fitnes je individuálny šport, mohla som chodiť keď sa mi chcelo a keď som mala čas, čo vačšinou bývalo v skorých ranných hodinách keď všetci spali a ja som sa nudila. Potrebovala som niečo, čomu sa možem venovať naplno a taktiež to boli moje odreagovačky od každodenného stereotypu života.

Najvačši športový úspech: pre mna je to hlavne o psychickej stránke. Odkedy som začala cvičiť a brať to vážnejšie, zmenilo sa moje zmýšlanie k lepšiemu, pozitívnejšiemu, a naučilo ma to bojovať za veci ktoré v živote chcem dosiahnuť, v ktoromkoľvek smere.

Čo by som chcela dosiahnuť? Nemožem povedať, že by som chcela vyhrávať zlaté medajle, kedže moja kategória je velmi špecifická a tažko hodnotiaca. Chcela by som každu prípravu a súťaž zvládať čo najuvolnenejšie, odnášať si tie najlepšie spomienky, užívať si tento šport ešte dlho, mať ho ako zlepšovač nálady aj v dospelosti a raz ukázať tento druh športu deťom aby ho videli z mojho uhla pohladu.

Príprava na súťaže a súťažné a mimosúťažné obdobie:
Moje pripravy prebiehajú celkom hladko a v pohode, kedže nie som 3 mesiace na varených prsiach, tréner vie ako pripraviť aj 17ku na súťaž a nezhnusiť jej cestu k tomu. Užívam si predsúťžné obdobie rovnako ako aj posúťažné či minúty na stage, lebo sama pre seba súťažím celoročne, či už v drepovacom kútiku v posilňovni spotená a nenamaľovaná rovnako ako v bikinách a farbe na stage.

Súťažne obdobie sa odlišuje v pár veciach od mimosúťažného, hlavne vo vychádzkach a zábave, ktoré posledný mesiac obmedzujem kvôli únave. Taktiež si dávam viac pozor čo zjem, a nálada mi tiež viac kolíše. Tréningy sa veľmi nemenia, akurát dávam nižšie váhy kvôli bezpečnosti. V súťažnom období viac premýšlam nad vecami, uvedomujem si, že treba občas niečo obetovať aby prišli výsledky, ale toto obdobie mám skoro tak rada ako posúťažné, lebo sa vždy teším na súťaž a všetko okolo toho.

Vzor: naturálnu kulturistiku sledujem len od minulej jari, odkedy v nej sama súťažím. Nikdy som nemala vzor, kedže každe telo je unikát a nemalo by sa chciet podobať iným, ale tak čo som videla baby sa mi páčia Dominika Gajdošová, Silvia Karais a Laura Takacsová, ale veľmi obdivujem aj Kolomana Totha.