Mgr. Peter Chmelovics

Meno: Mgr. Peter Chmelovics
Vek: 31
Súťažná kategória: Mr. Physique nad 180 cm
Športový klub: Arena Relax Team Dunajská Streda
Tréner:Ing. Roland Méhesz

 

Dosiahnuté úspechy:
1.miesto – Medzinárodné majstrovstvá v naturálnej kulturistike Zvolen (iron gym cup) 9.5.2015
3.miesto – Majstrovstvá Slovenskej Republiky v naturálnej kulturistike Slovenský Grob 23.5.2015
1.miesto – Medzinárodné majstrovstvá Maďarska (GRAND PRIX HUNGARY) Tatabanya
3. miesto – Victoria Natural Cup 17.10.2015
3. miesto – European Championship Bologna 31.10.2015

Zisk titulu športovec roka za rok 2015 the best Mr.Physique competitor
Zisk titulu športovec roka za rok 2015 za mesto Levice
THERMA NATURAL FITNESS CHAMPIONSHIP Mr. Physique 1.miesto a zisk absolútneho vítaha ketegórie Mr. Physique 23.4.2016
MEDIA4RENT NATURAL CUP 7.5.2016 BRATISLAVA 4th.place
MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKEJ REPUBLIKY V NATURÁLNEJ KULTURISTIKE A FITNESS 2th.place 21.52016 Kolárovo
INBA/PNBA WORLD CHAMPIONSHIP in natural Bodibuilding and Fitness HUNGARY INBA 4.miesto 10/11.6. 2016 Budapest
INBA/PNBA WORLD CHAMPIONSHIP in natural Bodibuilding and Fitness HUNGARY Pro Mr. Physique 3.miesto 10/11.6. 2016 Budapest

Prečo kulturistika a fitnes, aké boli tvoje začiatky?
Vždy ma zaujímali hlavne športy v ktorých si musel dokazovať vlastnú silu kde to nedokázal nikto za mňa uhrať ako napríklad triatlon ktorému som sa venoval dlho alebo atletika skúsil som aj halové veslovanie a však po zranení chrbtice som musel prestať. Po rekonvalescencii som začal opäť plávať a z času na čas so vymenil bazén za fitko a tam sa to všetko začalo. Začiatky boli ťažké ale to je tak v každom športe a hlavne pri športoch kde je dôležitá aj technika človek sa stále učí a hlavne pri kulturistike si myslím, že sa tomu môžeš venovať celý život no napriek tomu máš stále obrovské medzery.

Čo považuješ doposial za svoj naväčší športový úspech?
V mojom živote som každý jeden úspech či už malý alebo veľký bral za úspech a nerozlišoval som ich lebo som bol vždy zástancom teórie, že každý malý úspech je krôčikom k tomu veľkému ale tak určite jeden z tých naj bolo 3. miesto na MS v Budapešti v juny 2016 v PRO kategórii a zisk miestenky na Natural Olympiu do Las Vegas, ktorá sa konala v novembri 2016.

Ako prvý slovák ak nie stredo europan si sa prebojoval do PRO divizie v kategórii Mr. Physique, je to iné súťažiť na PRO súťaži?
Každopádne to bolo iné a aj čo sa týka pózovania a pred súťažou v tejto kategórii som nepoznal na 100% pózovanie tak v tomto to bolo iné, ale užíval som si to naplno a som šťastný, že som ako  prvý získal túto kartu v mojej kategórii a to nie len vďaka SANKu ale aj vďaka Endremu Estokovi ktorému som za to velmi vďačný. A keď k tomu pridám aj tretie miesto tak čo k tomu dodať. Získal som to po čom som túžil najviac.

Je ešte niečo čo by si chcel/a dosiahnuť v kulturistike a fitnes?
Áno, neviem kedy či o niekoľko rokov ale určite áno keďže som nemohol v rámci zdravotných problémov absolvoval Natural Olympiu vo Vegas tak ostala v mojom srdci takým väčším snom a samozrejme vyhrať ju ale to je snom každého z nás

Prezraď nám ako plánuješ prípravu na súťaže a či sa odlišuje mimo súťažne obdobie od toho súťažného.
Momentálne neriešim žiadnu prípravu, pretože mám veľa pracovných povinností trošku sa mi to v práci zmenilo a veľa cestujem a skrz aj nejakých problémov som dlho nemohol trénovať ale chystám sa opäť začať a potom sa časom uvidí v akej budem forme no, viem že na Olympii chcem mať formu akú som ešte nemal a to potrvá možno aj roky.

Máš svoj vzor medzi naturalnymi športovcami?
Každý z nás má nejaký vzor samozrejme a mojím vzorom aj keď nie z mojej kategórie je môj tréner Roland Méhesz nie len preto že je úspešný športovec ale to, aký je človek a ako sa snaží každému okolo seba pomáhať. Je to skutočný priateľ.