Peter Kočíšek

Meno: Peter  Kočíšek
Vek: 54
Súťažná kategória:  Masters II.
Športový klub:  Arena Relax Team Dunajská Streda
Tréner:  sám sebe

 

Dosiahnuté úspechy:  /všetky v kat.Masters II./
MMČR 2015 – 1.miesto
Grand Prix Hungary 2015 – 1.miesto, 2016 – 1.miesto
Iron Gym Cup 2016 – 1.miesto
Majster Slovenska 2014, 2015, 2016
Majster Európy 2014 (UIBBN-Belgicko + INBA-Karlovy Vary)
Majster Sveta 2016 (INBA-Budapest)

Prečo kulturistika a fitnes, aké boli tvoje začiatky?
Kulturistiku som spoznal vďaka svojmu o 12 rokov staršiemu bratovi, ktorý spolu s kamarátmi v našj dedine začiatkom 70-tych rokov zriadili prvú činkáreň. Pre mňa to bola „láska na prvý pohľad“. V 14-tich rokoch som začal s pravidelným tréningom a pokračujem prakticky doteraz.

Čo považujes doposial za svoj naväčší športový úspech?
Okrem titulov Majstra Európy a Sveta určite aj to, že postavu a svalovú hmotu, ktorú som poctivým tréningom a životosprávou získal v mladosti, sa mi prakticky takmer nezmenenú podarilo udržať si doteraz.

Je ešte niečo čo by si chcel/a  dosiahnuť v kulturistike a fitnes?
Nerobím tento šport kvoli víťazstvám a medailám, veď medzi mojimi tromi súťažnými sezónami v mladosti a terajšími (v kategórii masters II.) uplynulo 24 rokov, počas ktorých som „len pumpoval železo“ sám pre seba. Pre mňa je naturálna kulturistika skor životným štýlom a spolu s primeranou životosprávou cestou, ako si udržať zdravé, funkčné a primerane svalnaté telo do čo možno najvyššieho veku. A ak na tejto ceste získam aj zopár medailí a víťazstiev, je to len pekný bonus navyše.

Prezraď nám ako plánuješ prípravu na súťaže a či sa odlišuje mimo súťažné obdobie od toho súťažného.
Príprava na súťaž je taká ako asi u vačšiny – zvýšenie počtu tréningov, cvikov, sérií a postupné uberanie na strane stravy. Priznávam, že toto obdobie nemám veľmi v láske, i keď viem byť sám na seba dosť tvrdý- to asi preto, že iný spôsob ako sa dostať do formy zatiaľ nepoznám 🙂

Máš svoj vzor medzi naturalnymi športovcami?
Mať nejaký vzor je možno dôležité pre mladých, začínajúcich športovcov, ja už som z toho „vyrástol“. Moj obľúbený výrok je :“Nie je veľké umenie vyzerať dobre, keď má človek 20, či 30 rokov, ale klobúk dole pred každým, čo vyzerá výborne aj po 50-tke“. Ak by som teda mal niekoho menovať a dávať za vzor, tak by to určite bol Koloman Tóth a Peter Winkler.