Viliam Hečko

Meno: JUDr. Viliam Hečko
Vek: 25
Súťažná kategória: Mr. Physique
Športový klub:
Tréner: sám sebe

 

Dosiahnuté úspechy:
• 3. Miesto MS SVETA DUBAI 2015 najvyššia výšková kategória Physique.
• 2. Miesto MS SVETA NITRA 2014 kategória Physique do 178 cm.
• 1. Miesto MS SLOVENSKA 2015 kategória Physique do 184 cm.
• Absolútny víťaz kategórie Mr. Physique NATURAL CUP BRATISLAVA 2016
• 3. Miesto MS SR 2014 kategória Mr. Physique
• Víťaz Grand Prix Ostrava 2013 kategória Men’s Physique

Prečo kulturistika a fitnes, aké boli tvoje začiatky?
Cvičím už viac ako 10 rokov, no prvú súťaž som absolvoval až po šiestich rokoch cvičenia v roku 2013. Myslím si, že súťaženie je výbornou motiváciou pre každého, aby sa snažil stále zlepšovať a byť lepšou verziou samého seba a to si myslím, že by malo byť cieľom každého jedného z nás. Preto neváhaj a vyskúšaj aj ty!

Čo považuješ doposiaľ za svoj najväčší športový úspech?
Zrejme to bude moje umiestnenie v Dubaji, kde ma nikto nikdy predtým z rozhodcov nevidel a predsa sa mi podarilo neobísť na prázdno a priniesť domov medailu.

Je ešte niečo čo by si chcel/a dosiahnuť v kulturistike a fitnes?
Určite sa budem vždy snažiť robiť tento šport s radosťou, nie pre nejaké umiestnenia, nie pre diplomy, ale preto, aby som sa vždy aj keď len o málinko pokúšal zlepšiť a teda prinášal na pódium formu, za ktorú sa nemusím hanbiť. Jednoducho robiť toto všetko s radosťou a zároveň pred, počas ale aj po súťaži fungovať bez zdravotných problémov…

Prezraď nám ako plánuješ prípravu na súťaže a či sa odlišuje mimo súťažne obdobie od toho súťažného.
Zrejme v tomto sa podstatne odlišujem od iných pretekárov, pretože ja vidím tieto veci „inak“. V skratke – flexible dieting, intermittent fasting a celkovo filozofia IIFYM. Snažím sa teda vnímať veci v súvislostiach. Nebudem to tu rozpisovať, koho to zaujíma si prečíta, prípadne sa ma kľudne môže spýtať (FB: IF / IIFYM by Vilo).

Máš svoj vzor medzi naturálnymi športovcami?
Je mnoho dobrých športovcov u nás, ktorých by som mohol menovať, avšak ja uznávam všetkých, ktorí úprimne veria v myšlienku naturálneho rozvoja tela, majú môj rešpekt.